Záchranná služba Příbram je součástí Územního střediska záchranné služby Středočeského kraje a zajišťuje území o rozloze 2.290 km2 bývalého okresu Příbram (o rozloze 1.628 km2) a Beroun ( rozloha 662 km2). Region je z velké části pokryt málo osídlenými brdskými lesy, téměř celá jedna jeho třetina je geograficky oddělena řekou Vltavou. Dopravní spojení s touto oblastí je možné pouze na třech místech. Historicky se v tomto okrese vytvořila tři přirozená spádová centra, ve kterých byla postupně vybudována naše výjezdová stanoviště. Centrální dispečink je umístěn v okresním městě Příbram. Počet obyvatel je vzhledem k rozloze poměrně nízký - 183.3289 (Příbram 107.474, Beroun 75.855). Díky rozsáhlým brdským vojenským újezdům, které se rozkládají mezi oběma bývalými okresy, je navíc rozložení hustoty obyvatel značně nerovnoměrné. V letních měsících se zvyšuje množství obyvatel o nezanedbatelný počet rekreantů v povltavských kempech. Od roku 2001 zajišťujeme provoz centrální LSPP, která je zajištěna praktickými lékaři v prostorách patřících ZZS. Návštěvní služba je koordinována operačním střediskem.

Provoz operačního střediska a výjezdových stanovišť zajišťuje celkem 151 zaměstnanců, z toho 9 lékařů, 75 SZP a 47 řidičů, 10 THP a ostatních.

Vozový park určený pro zdravotnické zásahy je složen z vozů Volkswagen Transporter 4x4 Syncro se zvýšenou nástavbou, dále vozy Renault Master, Volkswagen Passat 4x4 Syncro a Subaru Forester 4x4.


pro zvětšení klikni


ÚSZS SK Záchranná služba Příbram (c) 05-IV-2005 webmaster